2018. június 11., hétfő

Szex vagy szeretkezés?

Elgondolkodtál azon, hogy Neked mi jelenti ezt a különbséget?
Vajon hogyan kapcsolódik ez a a mindennapjainkhoz?


Egyre többet lehet hallani, olvasni, hogy a legmeghatározóbb egy tevékenység kiindulásánál a cél, a motiváció, a MIÉRT.

Ezen gondolkodtam el a napokban, miközben Osho Szerelem, Szabadság, Egyedüllét című könyvét olvastam.

Hogyan függnek össze az életünk olyan különböző területei ezen kérdés alapján, mint a párkapcsolat, munka, szórakozás?

Vajon az állatok szeretkeznek vagy az csak sex, vagy még az sem?
Csupán egy egyesülés a fajfenntartás érdekében?

Vajon minek tekinthető az állatok násztánca, kergetőzése és sok-sok megjelenési formája a párválasztásuknak és a beteljesedésüknek?
Persze, tudom, vannak akik azt mondják az állatok nem gondolkodnak.
Tehát náluk nem jöhet más szóba, csupán ösztönös fajfenntartási aktus.

Akkor vajon miért van az, hogy egyes állatok minden évben máshol keresik ezt a boldogságot, más fajok pedig egy életre szóló párt választanak?

Nem akarom én most itt megválaszolni ezeket a kérdéseket, gondolatébresztőnek szánom.

Ami ennél sokkal határozottabban megjelent bennem, az emberi szituációkban az egy nézőpontbeli különbség.

Bennem úgy fogalmazódott meg, hogy a szexnél az önös végcél a fontos csupán, míg a szeretkezésben maga a folyamat az, ami a valódi eredményt, teljességet adja.

S hogy hogyan jön mindez egy üzleti blogba?

Azt gondolom vannak helyzetek, amikor az értékesítést, kereskedelmet, üzletkötést, tanácsadást, szolgáltatást nyújtó csupán a saját maga hasznát lesi.

EZ SEX!
 

Nem számít a másik. Persze fontos, hogy jó munkát végezzen, mert különben nem tér vissza a kuncsaft.
Viszont nem biztos, hogy beleteszi azt a "kis pluszt", amitől Ő tényleg több, másabb lenne.

Akkor mi a szeretkezés az üzletben?
Amikor a másikra figyelsz!
Amikor az a fontos, hogy neki hogyan és miért lehet a legjobb.
Amikor persze fontos a végeredmény, mert természetesen minden szentnek maga felé hajlik a keze.

Viszont ha az előző is teljesül, azaz az ügyfél, partner, munkatárs, kiszolgált személy minden téren elégedett lehet, akkor 100%, hogy a saját célom is teljesül.
Ha pedig nem csak elégedett, hanem ennél még többet is érez, jó élménnyel, pozitív megéléssekkel gazdagodik, akkor akár ennél tovább is lehet menni....







A szex lerendezhető pár perc alatt. Nem állítom, hogy nem lehet hasznos, kielégítő mindkét fél számára. Azt sem állítom, hogy nem lehet megismételni. Hatékony, az tuti. :)
Azt viszont biztosan mondhatom, hogy nem egy mély és feltétlenül hosszan tartó, gyümölcsöző együttműködés jön létre.

A szeretkezéshez meg kell ismerned a másikat.
Pontról pontra és alaposan.
Idő kell hozzá. Több mint az előbbihez.
Bizalom kell hozzá, hogy kiszolgáltatottá válhass. Az igazi mélység csak így érhető el.
Ebben az esetben viszont nem a saját kitalált koreográfiádat kell valakire ráerőltetni, hanem teljes mértékben mindenki megvalósíthatja a saját megoldását.
Amiért neki az igazán jó.
Közös megoldások születnek, ami nem az egyik, nem a másik, hanem valami ÚJ.

Határozottan állíthatom, hogy a DXN nagy családjában ezért érzi mindenki jól magát.
Itt fontos az üzlet, de fontos az EMBER is.
Nem robotokat gyárt a rendszer, akik eldják a ganodermát meg a kávét.

Olyan képzési és támogatási rendszer van, ami közös értékek alapján, mégis egyéniségeket megtartva támogatja azt, hogy mindenki elérje a maga által kitűzött célokat.
Legyen az karrier, elismerés, jövedelem, utazás vagy bármi más.

Nem tüneteket kezelünk pirulákkal, hanem megoldást adunk az egészségfenntartás, a szabadság, szabad idő és a jólét lehetőségével.

Mindenki a saját tempójában, stílusában juthat el a beteljesedésig.

Szinte már elcsépelt, hogy a boldogság útközben van, nem a célszalagnál.
Ne keresd a boldogságot, mert olyan formában nem létezik!
Megteremteni tudod magadnak, a tetteid által.

Én élvezem minden egyes percét, amikor valakivel kávézom, beszélgetek és szépen lassan minden kérdésére válasz kerekedik. Benne születnek a válaszok......

Ha benned most megszületett a vágy, hogy több infód legyen, akkor írj rám vagy hívj fel.
ELÉRHETŐSÉG

Ha tetszett ez az írás, ha úgy gondolod, hogy hasznos lehet mások számára is, kérlek oszd meg, hogy eljuthasson hozzájuk.
Köszönöm! :)

2018. május 31., csütörtök

Jó vagy rossz szél fúj felém?

Hogyan kezeljem az életembe belépő kísértést?
Vajon miért jön a kísértés az életembe? Hogyan kezeljem, amikor megcsap a kísértés szele?

Első hallásra ez a szó elég negatív. Rossz dolgokat takar. Bennem is így volt első gondolatra.

Viszont van az a mondás:
"Minden rosszban van valami jó!"

Akkor miért pont ennek ne lenne pozitív nézőpontja vagy olyan hozadéka, ami hosszú távon segíti az életemet és nem akadályozza?

Aztán az a gondolat jött bennem, hogy a kísértés lehet egy fokmérő.
Hol tartok éppen valamiben?
Milyen erős vagyok benne?
Milyen erős az elhatározásom, döntésem, szándékom, kitartó képességem stb. ?

Például egy fogyókúra esetén, mikor a többiekkel elmegyek a cukrászdába baráti beszélgetésre....
Vagy annak idején felszóltak a haverok tanulás közben, hogy pont egy ember kell a focihoz...
Az egyetemen a holnapi vizsgám előtt bekopognak, hogy süt a nap, irány a strand és sörözés...
Párkapcsolatban, házasságban megjelenő harmadik fél...
Egy új munkahelyi felkérés vagy egyéb lehetőség a jelenlegi helyett....
A barátod sokkal jövedelmezőbb tevékenysége, mint amit most TE végzel...
Szerencsejátékok, fogadás, tőzsde.....

Ezt a sort nagyon hosszan lehet még folytatni.

Azt gondolom, hogy ez minden esetben legalább két dolognak is a mércéje lehet
  1.  Az a folyamat, szituáció, élethelyzet, amiben én éppen vagyok, amire hatással lehet a kísértés tárgya, mennyire elégíti ki az igényeimet, szükségelteimet, alapértékeimet?
    Mennyire felel meg a bennem lévő képnek, ahogyan szeretném azt, ahogyan nekem a legjobb?
    Mi a valódi vágyam?
  2. Milyen erős a hitem, döntésem, kitartásom ezzel kapcsolatosan, külön-külön vagy ezek mindegyikét tekintve?
    Mennyire tud ez engem motiválni?
    Mit / Mennyit vagyok hajlandó megtenni vagy éppen nem megtenni érte?
Szedjük szét ezt a szót...
Kísértés - Álljak meg és nézzek körül!
Kis-értés
Kisért-és

Kis-értés
Álljak meg egy pillanatra. Értsem meg, hogy mi a helyzet. Vizsgáljam meg a szituációt, élethelyzetet, amire éppen a kísértés hatással kíván lenni.
Ha engedek a kísértésnek, ez nem biztos, hogy a legjobb.

Ha nem engedek, és mindent úgy csinálok tovább, ahogyan eddig, az sem biztos hogy a legjobb.

EZ EGY JEL!
Valamire oda kell figyelnem, valamire fel akarja hívni egy külső erő a figyelmemet.
Érdemes megkeresnem a választ, vagy újra gondolni az eredeti keretek, részleteket, ami alapján ebben a helyzetben, rendszerben, tevékenységben, élet helyzetben működök.

Lehet maga a kísértés az új, jobb utam?
Lehet...

Kisért-és (?)
Elintézhetem egy egyszerű vállrándítással is.
Ha hiszek magamban, ha magabiztos vagyok abban, ahogyan az adott szituációban, helyzetben vagyok, cselekszem. Ha megvan az önbizalmam, hogy minden a saját értékeimnek megfelelően halad.
Arra tartok, amerre igazán menni akarok.

Ekkor csak kapok egy visszajelzést magamnak, egy újabb igazolást, megerősítést.
Nem szabad félni NEMET MONDANI sem.

  • Azért is jöhet a kísértés, hogy ezt megtanuljam.....
  • Hogy észrevegyem, ami nekem jó, ami igazán jó...
  • Ne csábuljak el mindig...
  • Értékeljem amim van, ne az után vágyakozzak mindig, amim nincs....
    Persze ez utóbbi ismét lehet egy csapda is akár, mert megakadályozhat a változtatásban, a fejlődésben, a jobbra törekvésben.
    Ha beleragadok...
Az én egyik választott szakmám az MLM. A DXN céggel.
Biztosan neked is megvan erről a saját gondolatod, véleményed, talán még ítéleted is.

Az én kérdésem mindig, és ebben az esetben is: Mennyi információm van az adott dologról?

Biztosan téged is már sokan szólítottak meg MLM rendszerekhez való csatlakozási ajánlattal.
Olyan termékek kipróbálásával, ajánlásával, aminek a terjesztése ennek a kereskedelmi szisztémának a használatával folyik.

Én is építkezési fázisban is vagyok.
Keresem azokat, akiket megkísértett az egészségre vágyás szele, a jólétre vágyás szele, a függetlenségre vágyás szele.
Ezt aktívan teszem, tehát megszólítalak és megkérdezem, veled mi újság.
Jó vagy rossz / rési vagy új vagy mindkettő?
Legtöbbször ajánlok egy finom kávét is, hogy nagyobb legyen a kísértés. :)

Most akkor az rossz amit én csinálok?
Megkísértem az embereket, hogy a jelenlegi tevékenységük, gondolkodásuk, életmódjuk, táplálkozási rendszerük mellé vagy akár helyett, próbálják ki azt, amiben nekem már 9 éves tapasztalatom alapján megrendíthetetlen hitem van.
Bizonyítékokkal.

Mindenkinek a saját döntése.
Még az is, hogy meghallgat-e.

A világ mindig teszi azt, amit ő akar.
TE DÖNTHETSZ és döntened is kell, hogy hogyan reagálsz vagy cselekszel ennek hatására.
Csak ezt tudod befolyásolni.

Bízom benne, hogy ez a kis gondolat-szösszenet segítségedre lesz a következőkben, ha ilyen helyzetekbe kerülsz.

Ha tetszett, és úgy gondolod másoknak is segíthet, oszd meg kérlek.

2018. május 26., szombat

Mitől lesz mosoly a gyermeked arcán?

Neki bejött :)
Sokszor gondoltad már másról - akár kicsit irigykedve - "Neked aztán bejött az élet" ?
Neked is az hiányzik hozzá, hogy


jelenlegi tevékenységeden mellé vagy helyett találj valamit, amit szívesen csinálsz, és biztosítani tudja mind annak az elérését, ami pl. a bakancslistádon vagy gyermekkori álmaidban szerepel?

Mostanában többször kaptam meg másoktól, hogy nekem aztán bejött az élet.
Ha ismersz jelen helyzetemben, tudhatod, nem vagyok multimilliomos. Viszont abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy csak olyan dolgot csinálok, amit szeretek. Időm 90%-t saját magam osztom be és a rendszeres elfoglaltságokról is saját döntésem van, nem mások írják elő.
Amit vállalok, azt viszont betartom annak kifutásáig. Ezért is szeretnek velem együtt dolgozni a legtöbben

Másoknak sokszor furcsa, hogy mennyiféle tevékenységet csinálok egyszerre.
A leglényegesebb viszont az elmúlt 9 évben azonos.

Ez mi?
Egészségfenntartás és életmód tapasztalatok megosztása másokkal egy jó kávézós vagy teázós beszélgetés közben.

Hol csináld?
Valószínűleg a környezetedben TE is rengeteg megoldással találkoztál már, vagy még inkább nagyon sok ajánlást kaptál már ismerőseidtől.
Biztos vagyok benne, hogy számos jó és működő megoldás volt közöttük.

Nekem ezt a leghitelesebben, bizalmat és hosszútávú lehetőséget mutatva a DXN adta meg.
Ez a 25 éves malajziai cég a világ legtöbb részén Amerikától Európán át Ázsiáig elérhető.
Ráadásul mindezen területek üzletileg is lehetőséget biztosítanak számomra és akár számodra is innen, Magyarországról.

Amiért ezt a tevékenységemet emelem ki, mert itt egy olyan "várat" tudok építeni, amit a gyermekeim is örökölni tudnak úgy, hogy az ő életüket is könnyebbé és szebbé teszi.
Akkor is, ha ő már a felnőtt életében nem feltétlenül ezt tekinti egyik legjelentősebb tevékenységének. Ha nem feltétlenül az általam korábban választott és szeretett szakmában akar tovább dolgozni

A tapasztalatok alapján, mindenki meg tudja találni magát ebben a rendszerben. Bárki képes az önmegvalósításra is, így ebben a szakmában nagyon sokszor követik a gyermekek a szülőket.

Nagyon eredményesen használható emellett egy eszközként, hogy anyagi forrást teremts életcéljaid megvalósításához.

A siker nem ingyen van, de itt nem is egy életen át tartó kemény munka.
Sok idő töltése szabadon és boldogan a szeretteimmel
www.salsacafe.eu

Ha már több időt tölthetsz ezáltal a szeretteiddel akkor az emberek azon kicsi, 10%-ba tartozol, akik ezt könnyedén megtehetik.

Most akkor tényleg miért lehet ez jó neked?
A válasz erre benned van. Már most, még akkor is, ha jelenleg nem tudod megfogalmazni.

Örömmel segítek egy beszélgetés folyamán előhozni ezeket a válaszokat.
A leghatékonyabb egy személyes beszélgetés, akár egy finom kávé mellett, ami ráadásul kifejezetten egészséges.
Ha földrajzilag messze vagyunk egymástól, akkor sem kell kétségbe esned, mert ma a telefon és az internet minden földrajzi távolság legyőzésére alkalmas.
Elérhetőségeimet IDE kattintva eléred.

Ha úgy gondolod, hogy van ismerősöd, aki számára ez szintén hasznos, fontos lehet, oszd meg vele, vagy küld el neki közvetlenül.

Várom a jelentkezésedet!
Az emberek 80%-a azért nem éri el a céljait, mert halogatásban van.
És TE? :)

2018. május 25., péntek

Újjászületés

A mítoszokban a Főnixmadár az újjászületés, a halál utáni megújulás, a megerősödés, a túlélés, az erő, a türelem és a győzelem jelképe.

A való életben is képesek vagyunk erre.

Én abban a szinte 1 évben, amióta itt nem írtam, ezt éltem meg nagyon sok területen.
A munkaterületeim nem változtak, de az ott végzett tevékenységeim igen.
Más hozzáállással, más nézőpontokkal és esetenként más tevékenységekkel.

Továbbra is hiszem, hogy a gyógygombák és a spirulina alga képes mindent megadni, amire szükségünk van az egészségfenntartásban.
Továbbra is hiszem, hogy a DXN a legmegfelelőbb számomra a karrier építésben és a függetlenség megteremtésében.
Ez függetlenség értendő térben, időben, anyagiakban és mindenben.

Nem olvasnád végig ezt a blogot, ha most a felmerülő kérdéseidet megválaszolnám.
Pl. hogy miért is gondolom ezt a DXN-ről?
Főleg pedig, hogy oké hogy nekem ezt adja, de mit adhat neked?

Előbbire ajánlom, hogy akár részleteiben nézd meg ezt a dokumentum filmet a DXN-ről


Az, hogy neked mire van szükséged és mit adhat Neked személyesen a DXN, erre a válasz is benned van, nem csak a kérdés.
Egy finom kávézás alkalmával szívesen segítek kibontani.
Az sem gond, ha térben messze vagyunk egymástól, hiszen a telefon és az internet a mai világban már bármilyen távolságot áthidal.

Igen, én most feltámadásban vagyok.
Az elmúlt időszakban rendeztem a saját soraimat, belül.
Így most már tudom a soraimat rendezni kívül is :)

Tudom, hogy sokan megkérdezitek, hogy az elmúlt 9 évben miért nem lettem milliomos a DXN-el, ha ebben még mindig hiszek.
A válasz nagyon egyszerű.
A kiindulási alapom nem ugyanaz volt mint azoknak, akik ezt már elérték.
Viszont most végre én is ott vagyok, hogy innen már pontosan ugyanúgy megvalósítom.

Ez nem megy egyedül. Persze igazad van! Nélkülem sem.....
Ezért teszek meg mindent azért, hogy megtaláljam azokat, akikkel hasonló célokat, és csapat szinten közös célokat tudhatunk magunkénak.
Így együtt tolva egy közös, és egyenként tolva a saját szekerünket tudunk közösen előre haladni.
Egy csapat mindig exponenciálisan erősebb, mint az egyének egyedül.
Nem is csupán azok erejének összessége.
Sokkal többre képes.

A szerencsében nem hiszek.
A szerencse a felkészültség találkozása a lehetőséggel?
TE megszoktad ezt ragadni?

Itt egy lehetőséget, hogy tájékozódj.
Én felkészült vagyok rá(d).
Hívj fel +36309699661
Vagy írj messengeren https://www.facebook.com/csipkaymiki













2017. szeptember 26., kedd

Munkák és illatok

Hétvégi tevékenységem inspirálta bennem ezt az írást.
Érdekes, hogy pár évvel ezelőtt már kerültem egy hasonló helyzetbe.
Az akkor sokkal rosszabb volt, minden szempontból, úgy látszik a leckét mégsem tanultam még akkor meg.

Az is lehet, hogy az írás végére egyszerűan csak ennyit fogsz mondani: "Miki, neked büdös a munka"

Elfogadom, ha így fogod látni.
Az is biztos lesz számomra, hogy nem TE vagy akkor az, akinek ez az írás szól. :)
Ezzel együtt bennem semmilyen rossz érzés nem fog keletkezni.
Bízom benne ezzel te is így leszel .

Többször mondtam mostanában, hogy több DXN-es kollégámmal ellentétben nekem nincs olyan igazi nagy, feltűnést keltő hivatkozási alapom a DXN-re.
Nem történt csodálatos gyógyulás, mert nagyságrendileg egészséges voltam.
Nem tudok beszámolni allergia elmúlásáról, a vérnyomás, vércukorszint és egyéb folyamatok optimalizálódásáról, gyógyszerek elhagyásáról.
Ellenére annak, hogy a termékek fogyasztása ezekhez hozzásegíthet.

Mégis akkor mi az én MIÉRT-em?
Erre kaptam ismét leckét a hétvégén.

Nyár elején elköltöztem. Ezt most nem részletezném miért.
A lényeg, hogy egy olyan házat bérlek, ahol cserépkályhás fűtés van.
Úgy döntöttem, megállapodva a főbérlővel, hogy üssünk két legyet egy csapsára.
A kertben található mindenféle faanyagot (szőlőtám, karó, egyéb faanyagok) összeszedem, "feldolgozom" és ezzel fogok idén télen fűteni.
Némi költségmegtakarítás nekem, és egyben a kertben is kicsit rendeződik a helyzet.

Nos az eredmény az lett, hogy szombat és vasárnap hordtam az anyagokat a kert minden pontjáról, majd fűrészeltem, hasogattam. Amit éppen kellett.
Persze, jó levegő a szabadban, időnként még finom frissen vágott faillat is.

Viszont a könyököm megsínylette. Főleg a nagy fejszével való hasogatást. Nem volt kisebb szerszám éppen....

Közben jutott eszembe, hogy egyszer szőlőben dolgozva már megfogattam, hogy felépítem a DXN üzletet, hogy többet olyat ne kelljen átélnem.
akkoriban elég rossz anyagi helyzetben lévén, elvállaltam mindent. Többek között szőlőben való dolgozást, illetve az aktuális eset pont szüret volt.
Persze mondhatnád, hogy megint szabadban. Mi abban a rossz.
Mi? A 10 órán át való ázás-fázás. Bőrig átázva. Csontig átfagyva.

Ez a hétvége messze nem ilyen rossz élmény volt.
Viszont már az egyetemen, mikor a faipari diplomámat szereztem tudtam, hogy nem akarok fűrészüzemben dolgozni a zaj miatt.
És akkor tessék.
Szőlőkaró, oszlop, venyige fűrészelés. Összeraktad? :)
Ugyanaz, még egyszer, kicsit másképpen....

Nos, ha olyan helyzetben vagy, mint én... hogy megvan a megélhetésed, meg tudod teremteni, ami kell.....
Viszont van, amit szívesebben csinálnál.
A jelen tevékenységedben meg van egy csomó dolog, amit nem szívesen teszel, akkor érdemes valamikor beszélgetnünk.

Én nem szerettem a hétvégén a zajt. Azt, hogy az alsó ruházatomból és a zoknimból is fűrészpor hullott ki, mikor levetettem.
Kívül belül "koszos" és zajszennyezett lettem.
Tudom, megtanultam már középiskolában. Ez nem kosz, hanem a munka pora....
Büdös a munka?
Nem, megcsináltam.
Viszont szívesebben csináltam volna mást.

Miért így kellett.....
Hát igen, mert korábban nem tettem meg azt, ami ezt kiválthatta volna.
DE MOST itt az idő.
A legjobb alkalom mindig a most, így ott eldöntöttem, és tegnap már léptem is ezirányban.
Azt is eldöntöttem, hogy ezt leírom, hátha tudok vele inspirálni néhányakat.
Azt is tudom, hogy fogok kapni hideget meleget....Vállallom :)

Azt is tudom, hogy azt a munkát is meg kell valakinek csinálni, amit hétvégén csináltam.
Ha én megveszem készen, akkor valaki ugyanezt, vagy hasonlót átél, míg elkészül.
Viszont lehet, hogy ő közben sokkal jobban érzi magát, mint én.
Lehet, hogy sokkal ügyesebb és hatékonyabban dolgozik ebben, mint én.

Én meg jobb vagyok másban.
Jobban érzem magam, ha segíthetek embereknek.
Ha információt adhatok át, taníthatok, támogathatok, lelkesíthetek.
Van olyan is, aki ezt észosztásnak mondja. Biztosan van ilyen helyzet is.
Olyankor viszont, amikor valaki a kérésével megkeres, akkor biztosan nem ezzel az érzéssel fog távozni.

A DXN nekem eszköz ahhoz, hogy csinálhassak benne és mellette olyat, amit igazán szeretek.
Olyat amiről én azt gondolom, hogy szeretem és jó vagyok benne. Ami igazán én vagyok.
Olyat, amiről külső visszajelzések alapján azt tudhatom, hogy azzal sokat adtam embertársaimnak.

Egyedül ez is, mint a legtöbb dolog, nem hatékony.
Csapatban az erő exponenciálisan változik. A hangulat is sokkal jobb.

Ezért keresem a csapattársakat.
Hasonló gondolkodás, hasonló ok, hasonló cél.
Mind-mind külön-külön is kell indok a kapcsolódáshoz.
Ha mindegyik összejön, akkor pedig nem csak csapat lesz, hanem közösség is.
Legjobb esetben pedig barátság :)

Építsük barátságokat, boldog pillanatokat, feledhetetlen élményeket abból az energiából, amiből a képeken látható fakupacokat fel lehet dolgozni tűzifává is akár.
A munka nem büdös, de a kávé illatot jobban kedvelem. :)






 És a jutalom a nap végén :)


2017. július 5., szerda

Egy új élet - Kutyasétálatás

Régen ültem le írni, de most újra itt leszek.
Nem tudom milyen rendszerességgel, de a lehető leggyakrabban.

Sok mesélni való van, most a tegnapi élményem a legújabb és legaktuálisabb.
A költözésemmel együtt járt, hogy lett mellettem egy kutya is.

Nézd meg a tegnapi sétánk közben készült videót.


2017. április 4., kedd

Az orvoslás törvényei

Sokan kérdezitek:
"Erre vagy arra a betegségre mit és mennyit érdemes szedni?"

Sokszor elhangzik, hogy másképpen kell gondolkozni, mint a gyógyszerekkel kapcsolatban, ezért maga a kérdés helytelen.

A ganoderma és a spirulina sejt szinten gyógyítják a szervezetet, ami gyógyítja önmagát.
Tehát nem x betegséghez rendelt Y gyógyszert keresünk, hanem a szervezet állapotát, egyensúlyát javítjuk.

Ennek a másféle gondolkodásnak a megértéséhez találtam egy remek könyvet és videót, ajánlom a figyelmetekbe!

Sokkal érthetőbb lesz, "miért jó mindenre" a ganoderma! :)

A magyar feliratos TED videót érdemes megnézni.

https://www.ted.com/talks/siddhartha_mukherjee_soon_we_ll_cure_diseases_with_a_cell_not_a_pill#t-12492