2015. február 10., kedd

A tudatos siker 10 parancsolata

  1. Ne boncolgasd a múltat! A jelen pillanatra vagy a közeli jövőre koncentrálj. A múltat nem változtathatod meg, a távoli jövő pedig nem megjósolható. Kb. mint az időjárás....
     
  2. Lépj ki a komfortzónádból! A komfortzóna veszélyes, hisz kényelmes és fennáll a veszélye annak, hogy benne ragadsz. A komfortzónában való vesztegelésed egyet jelent az életről való lemondásoddal.
     
  3. Hallgass mások véleményére! Csakis a tudatlan vagy beképzelt emberek gondolják azt, hogy mindent tudnak. Egy brainstorming a legtöbb esetben nélkülözhetetlen, míg a jó ötlet az jó ötlet. Nem számít kitől ered. Ne hagyd, hogy az egód vezéreljen. Ha valaki jó tanácsot ad, fogadd el és élj vele.
     
  4. Kezeld rugalmasan a változásokat! A gyenge emberek nem értik, hogy a változások elkerülhetetlenek, ezért felesleges arra törekedned, hogy elkerüld őket. Idő- és energiaveszteség.
     
  5. Légy nyitott! Ha nem vagy nyitott az újra, nem tanulhatsz új dolgokat, és ha nem tanulsz, nem élsz.
     
  6. Ne hagyd, hogy mások döntsenek helyetted! A téged érintő döntéseket egyedül neked kell meghoznod, más nem dönthet helyetted. Ha nincs bátorságod vállalni a döntéssel járó esetleges bukást, úgy nincs bátorságod arra sem, hogy nyerj.
    Merj szembe menni a többséggel!
     
  7. Örülj mások sikereinek! Örülj, légy büszke, ha egy ismerősöd, barátod sikereket ér el. Ha ő el tudta érni, Te is el tudod. Mások sikere egyáltalán nem befolyásolja a te esélyeidet, és ez motiváljon téged.
     
  8. Legyél sikerorientált! A gondolataid irányítják a perspektíváidat, míg a perspektívád uralja az eredményeidet. Az erős emberek tisztában vannak ezzel és képesek profitálni ebből. Mindig benne van a lehetőség, hogy bukás lesz, de amíg létezik esély a sikerre, érdemes próbálkoznod.
     
  9. Mindig állj talpra! Az élet nehéz. Rossz dolgok mindenkivel történnek. Az élet nem fenékig tejfel. Hibát hibára halmozol, kérdés, hogy elég erős vagy-e a talpra álláshoz.
     
  10. Koncentrálj az erősségeidre! Ugyan jó, ha tisztában vagy a gyengeségeiddel, de sokkal fontosabb, hogy az erősségeidre koncentrálj. Fontos, hogy mindenhez érts egy kicsit, de egy adott területen legyél szakértő.

2015. február 8., vasárnap

Tényleg ciki?

Valóban lehet ciki egy adott szakmának a művelése?

Tényleg lehet ciki az, ha valaki kőműves, felszolgáló, biztosítási szakember, tanár, eladó egy üzletben, pénztáros, mlm hálózatépítő vagy takarító egy áruház láncnál, esetleg Ausztriában (ahogy az a határ menti településeken mostanában megy), direkt értékesítéssel foglalkozó valaki, polcszervizes, orvoslátogató, autószerelő, titkárnő vagy adminisztrátor, egészségügyi dolgozó (ápolónő, műtős, stb.) lakatos, zenész, író vagy valami egyéb művészeti ág képviselője, gyári dolgozó, szalagmunkás (és még hosszan lehetne sorolni)?

Teljesen találom szerűen írtam foglalkozásokat, természetesen belevéve azokat, amiknek a kimondása sokak számára pejoratív jellegű.

Biztos, hogy teljesen tisztában vagy azzal, hogy adott szakmában mi a valódi munka? Mi az összes feladat azon kívül, ami a felszínen látszik? Adott ember az adott pillanatban éppen miért azzal foglalkozik? Miért ott teremti meg a megélhetésére és a saját maga által felépített szükségleteire, vágyaira, kívánságaira és kötelezettségeire a pénzt? Mi az, amit el kell sajátítani, amit meg kell tanulni, amin végig kell menni ahhoz, hogy sikeres lehegyen? Mi az, ami a valódi célját képezi  az adott tevékenységnek és az adott embernek?

Biztos, hogy az adott szakmában még nem  találkoztál tisztességes, becsületes, köztiszteletre méltó, munkáját szerető és jól, mindenki megelégedésére végző, boldog művelővel?
Biztos, hogy van olyan szakma, ahol nincsenek kóklerek, kiskapukat keresők, ügyeskedők, gyors meggazdagodásra törekvők és hasonló egyebekben gondolkozók?

Én most direkt nem folytatom ezt a gondolatmenetet, mert kíváncsi vagyok a Tiédre.
Köszönöm, ha megosztod velem!

2015. január 30., péntek

Mindig előre menekülj!

Ma úgy terveztem szépen kényelmesen felkelek, és valamikor délelőtt elindulok Győrbe a barátomhoz, mert van egy kis megbeszélnivalónk.
A kényelmes felkelés sikerült is :)
Óriási pelyhekben havazott

Aztán jelzett a telefon, hogy 10-11-ig üzleti tárgyalás Sopron adott helyszínén.
Nosza, akkor a délelőtti indulás ugrott.
Reggeli, üzletiesbe vágtam magam és irány a megbeszélés.

Jól sikerült, érdeklődő volt a partner, vett is egy doboz kávét, hogy tesztelje a csodás finomságunkat. Persze azok után, hogy a Passage kávézóban, ahol beszélgettünk, szintén ezt fogyasztottuk.

Végeztünk, de ekkor már elég rendesen hullott a hó.
Gondoltam magamban, villám gyorsan kell elindulnom, amíg kijutok a városból.
A megérzésem nem csalatkozott. Kb 11:30 volt mikor elindultam. 1 óra alatt el is értem Kapuárig....
Még ez előtt kisurrantam a városból :)

Ott a rádió már bemondta (Nap rádió), hogy Sopronba se Ausztria felől se Kópháza felől nem igazán lehet bejutni és a városi forgalom is akadozik, az elkerülőn, Hídutcán, Csengerin áll a kocsisor.
A 84-esen Vejkénél kamionok csúsztak meg és a fertőparti út is elég gyalázatos.

Haza felé már nem volt hó az úton
Ehhez képest én szépen eljutottam Győrbe a megbeszélt helyszínre. Megoldottunk minden kérdéses dolgot.
A hó még esett mikor elindultam haza, de az út már csak nedves volt. A szokásos 1,5 óra alatt haza is értem. Csak Sopron kicsi kis utcáin volt egy-két helyen hó vagy hókása.

És hogy mind ezt miért is írom le.
Mert többen le akartak beszélni....majd elmész holnap...ne menj, zuhog a hó rosszak az utak....stb....
Megígértem, hogy odafigyelek, óvatos leszek, de megyek, mert eldöntöttem. Némileg muszáj helyzetben is voltam, de ezt most nem részletezem.

Volt benne kockázat. Persze, a hó és az autó kapcsolatában mindig van. :)
Felmérhető volt a veszély nagysága, és lehetett megfelelő elővigyázatosságot gyakorolni? Igen.
Megérte vállalni? Igen.

Ezen tapasztalat alapján is úgy gondolom, hogy a félelem nem szabad, hogy visszatartson, maximum az éberségedet kell, hogy megnövelje. Kétkedj! Legyél óvatosabb (kicsi). Persze néha visszakozni kell, ha a kockázat mértéke számodra nem vállalható fel.
Viszont bízz magadban, a tudásodban és a megérzésedben.
Ezek a sugallatok mindig jó irányba fognak vinni téged!

Szabadnak éreztem magam, csodálatos zene szólt a rádióban és oda mentem ahova akartam. Én irányítottam és nem a körülmények, és ez nagyon jó érzéssel töltött el!

2015. január 23., péntek

Gondolkodj fordítva!

Sok sikeres embertől hallottam, olvastam már, hogy Ő mindig az ellenkező irányba megy, mint a tömegek.
Gondolhatunk itt sikeres márkákat felépítő emberekre, felfedezőkre, feltalálókra és tudósokra is: Apple, Colombus, Einstein, Edison, Galilei és még számtalan nevet lehetne sorolni.

Kicsit abban a tevékenységben is amit én csinálok szembe kell menni az emberekkel.
Azokkal az emberekkel, akik a közvetlen környezetemben vannak és csak azt szajkózzák, sugallják vagy éreztetik, hogy amit csinálok hülyeség, lehetetlen küldetés és ehhez hasonlók.

Kaptam nemrég egy könyvet: Paul Arden: Gondolkodj !avtídroF :)

Szuper jó dolgokat ír le benne.
A fordítva gondolkodás nem egyenlő azzal hogy ELMENT AZ ESZEM! :)
Csak a felületes szemlélődő számára.

Ha ki akarsz tűnni a tömegből, valami mást kell csinálnod, mint amit a legtöbben tesznek.
Ez az ő számukra ésszerűtlen, azaz fordított gondolkodásmódot fog tükrözni.
EZ BIZTOS? HOGY EREDMÉNYTELEN?

"Az ésszerű Ember alkalmazkodik a világhoz. Az ésszerűtlen viszont a világot alakítja a saját ínyére. Minden fejlődés az ésszerűtlenül gondolkodó embereken múlik"
George Bernard Shaw

2015. január 12., hétfő

Egy csodálatos hétvége pár pillanata

Csodálatos hétvégém volt!

Pénteken hajnalban indultam Sopronból.
Budapesten délelőtt 9-kor már kocsonyát ettem egy nagyon kedves DXN-es barátom anyukájánál.
Aztán egy egyetemi társammal ebédeltem. Erről már egy fotó is készült.
Azt hiszem ez Magyarország legjobb hamburgere.


Aztán egy tudatos és törekvő fiatalemberrel konzultáltam, aki elhatározta, hogy a DXN-el teremti meg azt a jövedelmet magának, ami lehetővé teszi, hogy hosszú távon a zene és utazás örömeinek szentelhesse életét.

Másnap Gárdonyban indult már a nap a Velencei tó partján a Nautis Hotelben
Itt került megrendezésre az idén a DXN vezető hálózatépítőinek Rubi-Gyémánt találkozója.
Engem kértek fel a rendezvény házigazdájának, melyet örömmel fogadtam és csináltam végig a két napon.
Csodálatos és hasznos előadásokat hallgattunk majd nagyon eredményes csoportmunkát végeztünk.
Néhány kép már a birtokomban van, a többit pedig a későbbiekben még megmutatom majd neked :)


Csoportmunka a még jobb teljesítmény elérése érdekében

Kócsó László és Kócsó-Fodor Anikó DXN Krown Ambassador házaspár társaságában

Kócsó László
Vízió és újítások 2015-re
A DXN egy csodálatos világ.
TE is eldöntheted, hogy neked miben lehet aktuális





















Egy spontán Zumba órát is tartottam vasárnap reggel egy kicsi, ám annál lelkesebb csoport részére a DXN vezetők közül :)
Márciusban ugyan ezen a helyszínen lesz a negyedéves szeminárium, ahol ezt már tervezett programként és ruházattal felkészültebben fogjuk megtenni :)



Mivel foglalkozom és mi az a DXN?
Itt meg tudod nézni: www.salsacafe.eu

2014. december 23., kedd

GanoManó Karásony

Gyűjtöttünk, csomagoltunk, elszállítottuk, átadtuk.
Boldogság, öröm, játék, mosoly, történetek, életek.

Képek:







2014. december 14., vasárnap

F1-es rajtprogram az MLM-hez

Hallottad már azt a szót hogy DSP?

Én először az autóiparban hallottam, a kocsimban is van.
 

Kipörgésgátló.
Nagyon hasznosnak tartom, főleg télen segíti a vezetést, mind indulásnál, mind vezetés közben.

Míg ezen gondolkodtam, rájöttem, hogy a Forma1-ben is gyakran hallani hasonló szavakat, a rajtot megelőzően. Azok a bonyolult autók már nem indíthatóak el olyan könnyedén, mint egy személygépkocsi. Direkt rajtprogramok vannak, amit pályához, külső időjárási körülményekhez, gumiabroncs paraméterekhez és még sok minden máshoz programoznak.

A DXN új DSP programja is egy ehhez hasonló program.
DINAMIC START PROGRAM = azaz lendületes indulás



http://www.csipkaymiki.hu/p/elerhetosegek.html

Ez direkt azon visszajelzések alapján készült, amit a hálózat tagjai és az érdeklődők adtak.
Legtöbbeknek az volt a gondja, és azért nem kezdett bele a termékek ajánlásába, mert nem voltak azonnali, kézzel fogható eredmények, mint egy alkalmazotti állá vagy egy szakmai vállalkozás esetén.

Ezennel jelentem: a FELADAT MEGOLDVA
A DXN kidolgozta számodra, ezen speciális paraméterekre specializálva a saját RAJTPROGRAM-ját
A DSP programmal azonnali jövedelemre tehetsz szert, ráadásul akár heti kifizetéssel is.

A részleteket megtudhatod az alábbi két videóból:

8 perces DSP prezentáció ábrákkal
https://www.youtube.com/watch?v=q46RmgeZ1Bw&list=UUhqPOfEVClt8DcREYclg9Aw


45 perces DSP prezentáció - Kócsó László előadása
https://www.youtube.com/watch?v=hKZJefQQhTE&list=UUhqPOfEVClt8DcREYclg9Aw

Abban szerencsében van részük, hogy ehhez két GYAKORLATI STRATÉGIA és már 11 nap tapasztalata is rendelkezésünkre áll:
https://www.youtube.com/watch?v=z8vAztmnGOQ&feature=youtu.be

Bízom benne, hogy neked is sikerült felkelteni az érdeklődésedet, és ugyanolyan lelkesedés lesz úrrá rajtad, mint amilyen rajtam most van.
Úgy érzem, mintha az egész csak most indulna!
Ugyan olyan lendületet kaptam, mint amikor az első DXN oldal linkjét megkaptam és megnéztem.

Örömmel várom a jelentkezésedet, kérdésedet, felkiáltásodat.
Örömmel osztom meg veled én is saját tapasztalataimat, és segítek abban, hogy neked is lehessenek hasonló csodás saját tapasztalataid.

Sürgetni nem akarlak, de tudd!
Ez a csodálatos lehetőség rohamosan terjed!
TE ajánld másoknak, ne várd meg, míg téged talál meg vele egy ismerősöd, mert az nagyon rossz érzés lesz, hogy nem használtad ki a korábban adódó alkalmat.
 

Az óra ketyeg!
Ne habozz cselekedni!

Bármi kérdésed, kérésed felmerül azonnal hívj!
Kapcsolat


Teszek a sikeredért!