Hétfőn éppen készülődtem meghallgatni csapatunk szokásos webkonferenciáját. Már bejelentkeztem a szobába, és az alábbi videó már ment. Közben a párommal, mert hogy akkor estünk haza ZUMBA óráról, nekiláttunk vacsorázni. Falatozgatunk, miközben megy a videó a kellemes zenével. A zenékre nagyon figyelünk, mert az óráinkhoz mindig szükség van új dallamokra, intuíciókra, hogy mindig tudjunk újdonságot vinni a vendégeinknek.
Szóval Gigi megkérdezi: Mi ez a zene?
Az én válaszom: Videó arról a hajóról, amivel a Földközi-tengeren fogunk utazni.
Ekkor még nem is történt semmi más, megvacsoráztunk és utána meghallgattam a webkonferenciát.
Aztán elkezdtem készülni a hétvégi szemináriumra, ahol én leszek a házigazda azaz MC. A sikerről és annak mivoltáról kezdtem el gondolkodni, eszembe jutottak a kihívások, az új DXN utazási lehetőség....és akkor leesett.
Amit már sokszor mondtak nekem, hogy képzeljem el, mintha már ott lennék, olyan lennék, megtörtént volna... Visszagondoltam és rádöbbentem, hogy nem azt mondtam, hogy a videó a hajóról, amivel talán fogunk jövő szeptemberben egy 1 hetes körutat tenni a Földközi tengeren.
Nem azt mondtam, a hajó, amivel utazni fogunk. Határozott, kijelentés. Már dolgozom rajta egy ideje természetesen, hogy ez így is legyen, de itt mégis leesett a tantusz nekem.
Mert ott volt benne a hit, és nem volt benne kérdőjel, egy csepp sem.
Érdemes néha így megvizsgálni magadat!
Én sem egyik napról a másikra lettem képes erre, és váltam ilyenné, de ezért szeretem ezt az üzletet.
Mert a sok-sok egyéb és jó dolog mellett ezt is megadja.
A személyiségfejlődés támogatását.
Elégedett vagy, de szeretnél többet?
Szeretsz tanulni, fejlődni és tenni a vágyaid eléréséért?
Elégedetlen vagy a jelenlegi helyzeteddel, de hajlandó vagy tenni érte, hogy feljavítsd?
Keresel valamit, ami hosszú távon biztonságot adhat?
Keresel valamit, ami szabadságot adhat térben és időben egyaránt?
Sosincs időd a családodra és magadra?
Szeretnél felépíteni egy családfenntartó vállalkozást, de nincsen tőkéd belekezdeni?
Szeretsz emberekkel foglalkozni?
Híve vagy az egészségmegőrzésnek és az egészségtudatos életmódnak?
Szereted inspirálni és segíteni a környezetedet az előrejutásban?
Rengeteg ok és miélrt lehet még!
Bármelyikre is mondtál igent, nézd meg ezt a videót és ha felkelti az érdeklődésedet keres meg a +36309699661 telefonszámon vagy a miki@salsacafe.eu emailon.
Szoktál gondolkodni rajta,
hogy a következő órád, napszakod, napod, heted, hónapod, éved mitől lesz
sikeresnek nevezhető?
Sokkal kevesebb stressz, mentális és egyéb
betegség lenne, alakulna ki, ha az emberek definiálnák maguk számára a
sikert, és mindenki a maga módján válna sikeressé, ezt a környezete
támogatná, nem pedig akadályozná, mert az mondjuk nem felel meg a
napjainkban megrajzolt sémának. Milyen a mai séma?
fiatal vagy
szép vagy, a média által közvetített szépségideál szerint
egészséges vagy
nagy házban laksz
márkás ruhákban jársz
nagy autóval közlekedsz
számolatlan mennyiségben van készpénzed
problémád nincs
mindig mosolyogsz
utazgatsz a világban
ideális családod van (megint csak a közvélekedés, alias média közvetítette séma szerint, ami kultúránként eltér)
férfi vagy
Mi lenne a siker legegyszerűbb, de talán a legegzaktabbnak is mondható megfogalmazása?
A kitűzött cél, részcél elérése.
Mindenki
sikeres, aki megtanul valami újat, mint például a kisgyerek járni,
beszélni, olvasni, írni, cipőfűzőt bekötni stb.Mindenki, aki hozzájárul
mások fejlődéséhez, például az édesanya, akinek nincsen fényes karriere,
de egy kiegyensúlyozott boldog felnőtteket nevel a gyermekeiből. A
pedagógus aki átadja tudását, érdeklődést kelt és tart fenn az ismeretek
iránt és főleg, akiben tanítványai megbíznak, példaképet látnak.
Amíg
kicsi a gyerek minden sikeres dolgot nagy ujjongással elismer a
család.Emlékszel ilyenre? Első lépések, kimondtad apa, anya, elérted a
csengőt stb.....Aztán egyszer csak az elismerések elvárásokba mennek át.
Természetes lesz, hogy meg tudod csinálni, hogy megcsinálod, hogy jól
csinálod.
Mi ezzel a baj?
Az, hogy az elismerések építenek fel, ettől nő az ember önbecsülése, attől meg az önbizalma.
Az
elvárások viszont pont az ellenkezőjét váltják ki. Főleg, ha az elvárás
teljesül, de az elismerés elmarad, mert hogy: "Hiszen ez a természetes,
még jó hogy teljesítetted...."Pozitív elvárások kellenek. Számos teszt
és kísérlet bizonyítja, hogy ha valakivel szemben a hozzáállás és
elvárás az hogy ő jó, ügyes, szorgalmas, átlag feletti és ezekhez
hasonló akkor, a teljesítménye ugrásszerűen megnövekszik.
Egyszer
az iskolában kiválasztottak három tanárt, hogy ők az egyik legjobbak,
adtak nekik egy-egy osztályt azzal, hogy válogatott szuper tehetséges
tanulókat kaptak. Az elvárás is ezért az, hogy átlag feletti
teljesítményt érjenek el. Év végén minden gyereknél bizonyítható volt,
30-50% jobban teljesített, mint korábban.aztán a tanároknak elmondták,
hogy a gyerekek teljesen véletlen szerűen lettek kiválasztva. A
pedagógusok örültek, hogy akkor ők mennyire szuperek így is ki tudták
hozni a diákokból ezt a teljesítményt. Aztán azt is elárulták neki, hogy
magukat a tanárokat is véletlen szerűen választották ki.ez volt a
bizonyítéka annak, hogy mennyire sokat számít az, hogy hogyan állsz
hozzá a másikhoz, mit mondasz neki, mit feltételezel róla az ő
teljesítményéről. Így fog ő is saját magára gondolni, és fel fog nőni a
feladathoz, mert képes rá!Nem kell, hogy nekem higgy, tegyél próbát....
Persze
a sikerhez vezető út soha nem az, amit az ember elképzel. Akadályok
jönnek, de csak azért, hogy a helyes irányba tereljenek, vagy el tudjunk
róluk rugaszkodni, megtanuljunk általuk valami fontosat és a sort még
lehetne folytatni.A minap olvastam egy érdekes mondatot."A győztesek
olyan vesztesek, akik felálltak és újra megpróbálták" (Dennis DeYoung)
A
siker megfogalmazásánál mindig az a kérdés mi a cél?Ha valaki csak
annyit akar elérni, hogy nyugodtan éljen, akkor ezt megteheti egy
relatív szerény körülmény között is. Sokan azt fogják gondolni nem
sikeres, mert nincsen körülötte csillogás, valójában pedig sokkal
boldogabb, mint azok, akik csilli-villi házban élnek, fényes autóval
járnak, de soha semmire nincsen idejük, a stressztől romlik az
egészségül, és a lejtő megállíthatatlan.Persze ez nem azt jelenti, hogy a
csillogásban ne lehetne boldogan és jól élni. Ott más a cél, mást kell
elérni, és eközben más utat jár be az ember, de ez is ugyanúgy lehet
boldog, gondtalan, stresszmenetes és egészséges élet.
A recept pedig minden esetben ugyan az! :)
Tűzz
ki célokat (írd is le, mert a szó elszáll...), készíts tervet a lehető
legrészletesebben a megvalósítására, dolgozz rendszeresen a
megvalósításukon, és ne engedd, hogy bárki vagy bármi eltérítsen.
Ha
így teszel, akkor minden nap egy apró (vagy éppen nagy) lépéssel
közelebb kerülsz a kitűzött célodhoz, közelebb kerülsz a sikerhez.
Az
ősemberek is már megmondták: legnagyobb mamutot is fel lehet falni, de
azt is csak falatonként....egyben csak a kígyó nyeli le az
áldozatait....
Nézd meg Kócsó László DXN Crown Ambassador előadását, melyet a DXN 20. születésnapi rendezvényén vettek fel Malajziában. Elárulja Neked ebben a videóban, hogy mitől lett ő feleségével együtt a DXN leggyorsabb azok közül, akik elérték a marketing terv csúcsát.
Nézd meg a videót, mert szerintem nagyon fontos a későbbiekre vonatkozóan.
Csak 2 perc!
Azért írom ezt le, mert tudom, hogy rajtam kívül sokan lehetnek
nehéz helyzetben akár egészségügyi akár anyagi szempontból, és én
szeretnék segíteni, amiben tudok.
Talán nem hiszed el, de én
pontosan ugyan olyan helyzetben vagyok jelenleg, mint nagyon sokan Magyarországon.
Persze én választottam magamnak azt az életformát, amit csinálni akarok,
és tudtam, hogy nem lesz könnyű, de felvállaltam és nem is akarom
abbahagyni.
Nem mondom, hogy mindenkinek ezt kell tenni, nem is ez az egyetlen
lehetséges megoldás.
Nem titok, hogy amit csinálok, egy
törzsvásárlói hálózat fejlesztése, pénzt is hozhat a konyhára.
Az sem titok, hogy amikor kenyérre sincsen pénz, akkor nem ez a legjobb
választás, inkább kell találni egy azonnal fizető állást, ahonnan hó
végén biztosan megjön a szerződésben szereplő összeg.
Sajnos azonban hosszú távon ezekkel két probléma van szerintem.
1. Ki tudja meddig tart (bármikor felmondhatnak, és nem a mi hibánkból)
2. Több munkáért nem jár több pénz, tehát nehéz az előrelépést
megvalósítani.
Jön a második, harmadik munkahely, egészség romlás, családdal töltött
idő csökkenése, feszültség...és nem fokozom...sajnos sok helyen lehet
ezt megfigyelni ma a társadalomban.
Nem sok iparág volt, ami 2008
óta töretlenül fejlődött a világban. Amivel én (és még nagyon sokan a
világon) foglalkozom, ez biztosan ezek közé tartozik.
Nekem is itt lógnak a két hónapos csekkek a hűtőn, most kezdtem el megtámadni mindkét svájci frankos hitelemet....soroljam még?
Én most döntöttem úgy, hogy akkor komolyan nekilátok és felépítem azt a jövőt, amit magamnak megálmodtam, megterveztem.
Felébredtem, és rájöttem, senkitől nem várhatom el, hogy megcsinálja helyettem.
Nagyon sok embernek akarok segíteni, aki ezt hozzám hasonlóan gondolja és meg akarja csinálni.
Hogy miért vagyok biztos benne, hogy tudok segíteni?
Mert nem vagyok egyedül! Nekem is vannak mentoraim, akik segítenek, és mert már 4 éve itt vagyok a rendszerben és tanulok.
És mert megtanultam, kész sosem leszel, de ha nem kezded el csinálni, akkor semmi értelme a megtanultaknak.
Szóval én most elkezdtem!
Nem biztos, hogy ez az az út, ami neked a legjobbat tudja hozni.
Azt
gondolom, hogy egy útkereszteződésben érdemes elnézni addig amíg a szem elláthat, hogy megtudjuk,
elinduljunk-e ebbe az irányba.
TE is meg akarod tudni erre a kérdésre a választ?
Az első lépés, hogy töltsd ki ezt a kérdőívet: KÉRDŐÍV
Komolyan gondoltam, segíteni akarok NEKED is! A döntést viszont Neked kell meghozni, mert ezt senki nem teheti meg helyetted.
Láttad a Mátrix trilógiát?
Könnyű volt elérni a végcélt?
Elérték a vágyott célt?
Ők voltak alapból az esélyesebbek, az erősebbek?
Minden lépésük sikeres volt?
Ez eltántorította őket?
Neo sikeres lehetett volna a többiek nélkül?
A többiek végig mentek volna az úton Neo nélkül?
Ha nem láttad a trilógiát, akkor napi robot közben javaslom, nézd meg ezekre a kérdésekre összpontosítva.
Tudom, ez egy film, egy fiktív világ, egy kitaláció....de nagyon sok igazságot tartalmaz, ami itta Földi valóságban is megállja a helyét, eredményre és fejlődésre vezet.
Neonak is volt egy nehéz döntése, az első lépés, hogy melyik színű kapszulát választja. Neked ez sokkal egyszerűbb, mert az első lépésed csupán néhány válasz.
Ő nem láthatta mi fog történni, ha a változás mellett dönt. Neked nagyon sok információt tudunk előzetesen megmutatni, hogy megalapozott döntést hozhass.
Neki azt mondták, nincs visszaút, számodra bármikor több opció is létezik. Neki fel kellett adni az addigi életét, esetedben ilyenről szó sincs.
Tedd meg az első lépést, ami még nem kötelez semmire: KÉRDŐÍV
Az elmevírusok hiedelmeket hoznak létre benned, amelyek
ténylegesen gátolják minden jólétre irányuló erőfeszítésedet
1. < Azoknak, akik előtted járnak, segítenie kellene
Téged - Akik pedig hátrányosabb helyzetben vannak mint te, őket Neked
kötelességed segíteni > Vannak akik erre azt mondják, milyen szívtelen szemét állat vagyok és felháborodnak azon, hogy
micsoda dolog, hogy nem tekintem emberi kötelességemnek segíteni a
rászorulókat. Igen, jól értették. Ez egy elmevírus. Csak, hogy tudd, és aki
ismeri a munkámat, az tudja is, hogy több millió dollárt szoktam adományozni,
nagyon sok ügyet támogatok és segítek is azoknak, akik nem azon a szinten
vannak még mint én; és én is szívesen veszem ha valaki magasabb szintről lenyúl
értem és segít nekem. És itt jön az elmevírus: ez nem a te felelősséged, vagy
kötelességed, segíteni másokon. Nem ezért élsz. Ugyanis ha elhiszed ezt az elmevírust,
az bűntudatot alakít ki benned. Egy idő után bűnösnek kezded érezni magad a
sikereid, az egészséged, a boldogságod miatt. És mivel nem akarsz ekkora
bűntudattal élni, szabotálni fogod minden sikerre tett erőfeszítésedet.
Csak, hogy tudd. Szívesen látom én is, ha segítesz
másoknak, akik még nem azon a szinten vannak mint te, de ezt akkor tedd meg, ha
örömöt és elégedettséget hoz az életedbe. Ha ezt kötelességednek érzed, az
hatalmas teherré válik, ezért az egyik legsúlyosabb elmevírus.
2. < A pénz nem fontos a jóléthez > Srácok, ez marhaság! Nagyon sokan élnek azzal a
hiedelemmel, hogy a pénzzel nem vásárolhatod meg a boldogságod. Igen ám, de a
szegénységgel sem. A szegénység ugyanakkor belekényszerítheti az embereket a
hazudozásba, a csalásba, és vannak akik embert is hajlandóak ölni ha pénzről
van szó. Nincs semmi nemes a szegénységben és spirituálisan sem fejlettebb az,
aki szegény. A pénz a jólét egyik fontos összetevője.
3. < A pénz gonosz > Emberek milliárdjai hiszik ezt szerte a világban. A
pénz nem gonosz. A pénz csupán az energia, a rezgés egy bizonyos formája,
teljesen semleges. Igaz, hogy a pénzt mint olyat, mi emberek találtuk ki, hogy
könnyebben tudjuk mérni a megtermelt javak értékét. A pénz egy semleges
egyenértékes, amely megkönnyíti az áruk cseréjét és a kereskedést. Sokkal
kényelmesebb így kereskedni, mint árukat cserélgetni egymás között. Gondolj
bele, elmész a masszőrödhöz, és 100 barackkal fizetsz neki, mert nálad éppen az
van. De ő nem tud mit kezdeni a 100 barackkal, meg gyorsan rá is rohad ha nem
eszi meg gyorsan, így nem biztos, hogy szívesen elfogadja az ajánlatodat.
Lehet, hogy neki olyan valamire lenne szüksége a masszázsért cserébe, ami neked
akkor nem áll rendelkezésedre, pl. egy Guns'n'Roses CD-re. És különben is, nem
járkálhatsz egy teherautónyi barackkal, Guns'n'Roses CD-kel, meg mindenféle
termékekkel, hátha csereberélni tudsz másokkal. Ha viszont egy csereeszközt
(pénzt) iktattok a folyamatba, amit bárki bármire (termék, szolgáltatás)
átválthat, máris egyszerűbb és kényelmesebbé válik a kereskedelem.
A pénz semleges. A pénz nem változtatja meg az
embert, nem teszi gonosszá őket, a pénz leleplezi az emberek személyiségét. Ha
jó ember vagy és pénzhez jutsz, akkor még több jót teszel a pénzzel. Ha gonosz
ember vagy és pénzhez jutsz, akkor még több gonoszságot fogsz vele tenni.
4. < A gazdag emberek mások kihasználásán
keresztül gazdagodtak meg > A hollywood-i filmek mind táplálják ezt az
elmevírust. Nagyon gyakran úgy festik le a gazdagokat, mint akik folyamatosan
másokat kihasználnak. Sokan szokták írni a blogomra, hogy ők igenis ismernek
olyan gazdagokat, akik kihasználnak másokat. Igen, és ezt nem is vonom
kétségbe. Viszont... vannak szegények közül is olyanok, akik kihasználnak
másokat. Értsd meg az összefüggést: valódi jólétet nem teremthetsz, ha
kihasználsz másokat. Átmeneti gazdagságot teremthetsz általa, sok pénzhez
juthatsz időlegesen ezzel; de ha ott ülsz a pénzkupacodon, ám az egészséged
katasztrofális helyzetben van és elvisz egy szívroham, akkor mi értelme az
egésznek? A valódi jólét mindig értékek cseréjéből jön létre.
5. < A szegénység nemes, csodálatos lelket takar
> Ennek példájaként leginkább Teréz anyát szokták
felhozni és ilyeneket mondanak róla: 'Teréz anya szegény volt és nézd meg
mennyit tett az emberekért!' Szegény??? Te most viccelsz velem? Tudod mennyi
pénz ment Teréz anya kezein keresztül? Ha csak a saját példámat nézem, minden
hónapban küldtem az alapítványának pénzt. Itt Miamiban is van tag-szervezete,
hátrányos helyzetű anyukák és gyerekeik számára, és örömmel támogattam őket.
Ott van Gandhi, mint másik példa, vagy kiemelhetünk a történelem során számos
nemes lelkű, világszerte ünnepelt, nagylelkű embereket. Higgyétek el, pénz
nélkül ekkora dolgokat nem tudtak volna véghezvinni.
6. < A sztársportolók és sikeres cégek
vezérigazgatói túl vannak fizetve > Ott vannak a profi sportolók, akik millió
dollárokat keresnek. Miért? Mert az embertömegek kíváncsiak a játékukra. A
szponzorok pedig ebből élnek. Egyetlen profi játékos emberek millióit képes
megmozgatni. Vagy ott vannak a nagy, sikeres cégek vezérigazgatói, pl. Jack
Welch, aki a General Electric céget vezette és milliárdokat termelt. Nagyon
sokaknak csípte a szemét miután kiadott egy könyvet az életéről és a
sikereiről. Van fogalmad arról, hány milliárd dollárt termelt Jack a GE-nek és
a részvényeseinek? És kik a GE részvényesei? Anyukák, nyugdíjalapok,
egyesületek, árvaházak, dolgozó szülők. Ők is a GE részvényesei. Említhetném
még az ExxonMobil-t, az IBM-t és a többi óriáscéget, akiket nyíltan támadnak,
mert túl nagyokká váltak. És minél nagyobbak, annál több pénzt termelnek a
részvényeseiknek. És kik a részvényesek? Mi, Emberek. Jack Welch értéket
teremtett a GE-n keresztül a mindennapi emberek számára. Jack szerintem
egyáltalán nem volt túlfizetve, és ha a személyes véleményemre vagy kíváncsi,
még alul is fizették. És ha egyszer Jack állást keresne, nagyon szívesen
felvenném, hogy futtassa a cégeimet, mert tudom miket tudna kihozni belőle. És
ezért rendesen meg is fizetném.
7. < Ha sikeres vagy, akkor kevésbé leszel jó
szülő, illetve a párkapcsolatod is veszélybe kerül > Ez is csak egy romboló elmevírus. Ha jólét-tudatos
vagy az áthatja életed minden területét. Jó hatással van a karrieredre, a
szerelmi életedre, a kapcsolataidra, a családoddal való viszonyodra. Ki ne
akarna egy boldog, sikeres emberhez csatlakozni?
8. < A gazdag embereket semmi más nem érdekli,
csak a pénz > Hadd mondjak valamit. A szegény emberek azok, akik
állandóan csak a pénzre gondolnak. Amikor szegény voltam én is csak a pénzre
tudtam gondolni. És miért? Mert muszáj volt. A túlélésem függött tőle.
Állandóan sakkoztam mikor melyik számlát fizessem be, hogy még kajára is
maradjon. Most, hogy gazdaggá váltam, szinte soha nem gondolok a pénzre. Ezt
megfigyelheted, ha érdeklődő vagy: minél gazdagabb valaki, annál kevesebbet
gondol a pénzre. Ha nyakon csípted magadban ezt az elmevírust, akkor legyél
tudatos rá és programozd át ezt a hiedelmet.
9. < Csak a pénz csinál pénzt > Szörnyű elmevírus és egyáltalán nem igaz. Gondolj
csak a Yahoo, a Microsoft, a Facebook fiatal alapítóira, akik milliárdosok
lettek. Nekik nem volt pénzük, viszont voltak ötleteik - az ötleteiket
valósították meg és ezért lettek gazdagok. Erről beszél Charles Fillmore is,
amikor azt mondja: 'Jólétet teremthetünk az éterből az ötleteink erejével.'
10. < Kiterjedt, befolyással bíró
kapcsolatrendszerednek kell lennie, vagy neked magadnak kell bennfentesnek
lenned, hogy gazdaggá válhass > Egyáltalán nem igaz. Olvasd el újra a 9. pontot.
Senki nem hitt bennük, nem voltak kapcsolataik akkor még. Mindezt fokozatosan
építették fel. Ha kiterjedt kapcsolatrendszered van és ismersz befolyásos
embereket, ez nagyszerű; élj vele. De csak hogy tudd, a kapcsolati tőke
egyáltalán nem szükséges a jólét megteremtéséhez.
11. < A pénz megváltoztatja azt, aki vagy > Nem igaz! A pénz csupán felfedi azt, aki valójában
vagy; megmutatja az igazi jellemvonásaidat.
Felkaphatod a fejedet a címre, mire a cikk végére érsz, érteni fogod a szavak összefüggését.
Egy csodálatos gyógygomba az, amiről most írni fogok, amit szintén a keleti, kínai gyógyászatban használnak évezredek óta, de Magyarországon is megtalálható, megterem.
A Közönséges süngomba gomba (Hericium erinaceus), amit sok más néven ismerünk, Oroszlánsörény gomba , Kínai süngomba, Majomfej gomba (ez a kínai név fordítása), Cseppkőgomba és az angol neve a Lion's Mine.
Főleg öreg bükk és tölgyfákon és öreg tuskókon , késő ősszel növő gomba. Előfordul dió és almafákon is.Az egész termőtest eleinte fehéres színű, később rózsaszínes, de lehet megsárguló, majd rozsdabarnás.
Illata erős és kellemes.
Magyarországon nem gyakori, de Németországban, Japánban és Kínában úttörő eredményeket értek el a termesztésen.
Föbb hatások: a gomba termőtestéből és a micélium tenyészetekből előállított kivonatok esetén antimikrobális, immunmoduláns, tumorellenes, antimutagén, zsíranyagcserét kedvezően befolyásoló, a vérlemezkék összecsapzódását gátló, gyulladáscsökkentő, idegennövekedési faktor szintézisét stimuláló, kognitív funkciókat javító és a bőr öregedési folyamatát lassító hatásokat igazoltak.
Felhasználások: Kínában nemcsak kiváló étkezési gombák számít, hanem fontos gyógygombák is. Főleg japán és kínai kutatók vizsgálatai bizonyítják, hogy immunstimuláns hatása révén fékezi a tumorok (gyomorban, vastagbélben, nyelőcsőben) növekedését. Kiegészítő terápiában igen hasznos. Emellett szerepet játszik idegsejtek regenerációjában, antioxidáns hatása révén pedig szabad oxigéngyököket hatástalanít. Gyomorgyulladás, Helicobacter pylori által előidézett gastritis esetén kettős hatású, nemcsak az immunrendszert erősíti, hanem antibakteriális hatást fejt ki. Hipoglikémiás, gyulladáscsökkentő, különösen gyomor-, és emésztőrendszeri betegségek esetén használják kivonatok és micéliumból készült tabletták formájában.
Nem kívánt hatások, ellenjavallatok, figyelmeztetések terén nem található az irodalomban adat, a megfiygelések ilyen esetekről nem írnak. :) (Fenti leírás Babulka PÉter - Szíbó László - Fődi Attila: Erény és Bizalom lépes szelektív gyógynövény és -gomba ismertető című könyvéből van.)
Fenti hatások kicsit hétköznapibb megfogalmazásban: vírus és baktérium ellenes,
támogatja az immunrendszert, rákos daganatos problémákra, emésztési
problémákra, gyulladásra (főleg a gyomorban és a bélrendszerben),
idegrendszeri problémákra jól alkalmazható és anti ageing hatású.
Saját tapasztalat, hogy gyomorfájás, emésztési probléma, stressz esetén nagyon jó hatásfokkal használható. Több közvetlen ismerősünknek segített refluxos, gyomorsav túltengéses panaszok esetén. Nem megköti a keletkező savakat, hanem hosszú távon fogyasztva optimalizálhatja a savtermelődést, így elősegítve a gyulladásos folyamatok csökkenését, a gyulladási gócok megszűnését, az emésztőrendszer helyreállását, a bélbolyhok, a sejtfalak regenerációját.
Más források az idesejt regenerációjában mutatott hatása alapján az időskori elbutulás, a szenilitás, az Alzheimerkór és más hasonló problémák terápiás kezelésére is alkalmasnak találják. Általános kimerültség esetén is használható.
Azok számára is ajánlott, akiknek a stresszes időszakok a gyomor fájdalmával járnak, mert e két problémát egy menetben enyhítheti.
Nyálkás őszi téli időszakban kiváló megelőzési intézkedés lehet a vírusos és bakteriális fertőzések elkerülésére vagy jóval enyhébb lefolyására, ha már a betegség kialakulóban van.
A hirtelen jött hidegben a napi tevékenységünkből adódóan nekünk is szembe kellett most nézni ilyen problémával. Mivel a ZUMBA órákon rendszeresen megizzadunk így fokozottan ki vagyunk téve meghűlésnek, megfázásnak, torok-, mandula problémáknak.
Én magam is az elmúlt napokban napi 2 x 5 kapszulát szedtem, és így nem dőltem ágynak, valamint a szokásos 8-10 napos lefolyás helyett 4-5 nap alatt teljesen rendbe jött a szervezetem.